baner_swiateczny_vipsenior_1000x200

Faworyci odpalili

Opublikowano 01 września 2017, autor: (mr), (mk)

Ruszyły rozgrywki żarskiej B-klasy. Dwóch głównych kandydatów do awansu, czyli ŁKS i Sparta, rozpoczęło rozgrywki od efektownych zwycięstw. Niesamowitym wyczynem popisał się Przemysław Flaga. Snajper z Grabika w meczu z Faxe-me zdobył aż siedem goli.

Na inaugurację rozgrywek (1.kolejka została przełożona na listopad) Sparta rozgromiła na wyjeździe Fax Bieniów 10:0. Gospodarze bronili się do 26. minuty. Przed przerwą do siatki dwukrotnie trafił P. Flaga. Po zmianie stron przyjezdni podkręcili tempo i aż ośmiokrotnie pokonali bramkarza rywali. W ataku brylował P. Flaga, który dołożył kolejnych pięć trafień. Na listę strzelców wpisali się również: Filip Żółtański, Mariusz Kościesza i Grzegorz Kopernicki. Drugi z głównych kandydatów do awansu, ŁKS Łęknica, rozgromił w Lubsku rezerwy Budowlanych aż 7:1. Do siatki gospodarzy trafili: Łukasz Stankiewicz 2, Dawid Kacała 2, Łukasz Lis, Przemysław Stankiewicz i Jakub Kajetańczyk (samobójcza). Honorowe trafienie dla Budowlanych zaliczył Patryk Kniat.

Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zanotowali piłkarze KS Lipna, którzy również zaliczani są do drużyn, które mogą sporo namieszać w lidze. Zespół z Lipnej pokonał Nysę Trzebiel 4:2 (bramki: Grzegorz Morek, Daniel Dolecki, Dawid Kuliga, Kamil Lanczewski – Mariusz Makuchowski, Grzegorz Napieraj). W pozostałych spotkaniach: Błękitni Olbrachtów – Tupliczanka Tuplice 3:5 (Gerard Danielec, Łukasz Mazurek, Norbert Szczepaniak – Konrad Truskowski 2, Patryk Bratkowski, Dariusz Pogorzelec, Tomasz Rutkowski), Zieloni Drożków – WKS Łaz 2:5 (Adrian Krysztopionek, Adrian Domaracki – Marcin Jurkiewicz 2, Kamil Majewski, Marcin Robaszewski, Sebastina Łaniewski), Iskra Jabłoniec – Promień II Żary 0:0.