REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Już skończona w polu robota

Opublikowano 01 września 2017, autor: jb

Dożynki powiatu żagańskiego świętowano w Gozdnicy (26.08.).

W konkursie na najpiękniejszy dożynkowy wieniec pierwsze miejsce i czek w wysokości 1 tys. 200 zł przyznano mieszkankom Nowej Jabłony. Drugie miejsce zajął wieniec mieszkańców Dzikowic (800 zł), trzecie – zrobiony przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dzikowicach (600 zł). Przyznano także dwa wyróżnienia po 300 zł dla wieńców zgłoszonych przez mieszkańców Cieciszowa oraz KGW w Jankowej Żagańskiej.

Wyróżnienia za wspieranie i rozwój środowiska wiejskiego przyznał starosta Henryk Janowicz. Otrzymali je: Sylwester Michalak, Marek Szylińczuk, Jadwiga Kowal, Kazimierz Tworek, Janusz Biliński, Stanisław Mięki, Adam Górniak, Kamila Chrustowska i Artur Jasiński. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki i portfele.

W konkursie na plakat dożynkowy pierwsze miejsce zajęła Karolina Pytel z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, drugie – Katarzyna Mielczarek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, a trzecie – Daniel Gorczyński z Gimnazjum w Tomaszowie. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Natalia Sokołowska z Gimnazjum nr 2 w Żaganiu, Maciej Zieliński z SP w Chotkowie, Mateusz Onyśków z ZS w Brzeźnicy i Andrzej Domski z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wiechlicach.

Napisz komentarz »