REKLAMA

Gospodarka, Komunikacja

Rządził radiem, porządzi autobusami

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Nowy prezes żagańskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji, Dariusz Frejman, nigdy nie pracował w spółce zajmującej się transportem. Zarządzał za to radiem i telewizją. W radio poznał burmistrza Daniela Marchewkę.

D. Frejman na stanowisku prezesa MZK zastąpił Bogdana Muchę, któremu rada nadzorcza spółki wytknęła brak pomysłu na ograniczenie strat finansowych. Frejman będzie zarabiał 9 tys. zł miesięcznie. Nowy prezes przyznaje, że zna dobrze burmistrza Żagania, bo współpracował z nim podczas audycji radiowych, gdy był prezesem Radia Zachód.

Choć do tej pory nie pracował w żadnej firmie związanej z transportem, podkreśla, że najważniejsza jest umiejętność zarządzania, którą ma, bo był m.in. dyrektorem zielonogórskiego Centrum Biznesu czy gorzowskiego oddziału TVP.

Czy Frejman naprawi sytuację w żagańskiej spółce? Za ubiegły rok MZK zanotował stratę w wysokości ponad 150 tys. zł. 

– Na pewno godziny kursów autobusów zostaną dostosowane do godzin pracy zakładów – zapowiada. To ma zapewnić rentowność. Jak się jednak okazuje, prezes może mieć ułatwione zadanie.

– Przychody z kursów przestaną mieć znaczenie, gdy komunikacja będzie bezpłatna. Burmistrz zapowiedział mi, że chce taką wprowadzić dla mieszkańców Żagania. Wtedy kursy finansować będzie miasto – mówi prezes.

D. Frejman zaznacza, że na autobusy wrócą reklamy. – To dodatkowy zysk dla MZK – podkreśla. I dodaje: –  Aby poprawić wyniki finansowe, będziemy kontynuować dodatkową działalność – sprzedaż paliwa z naszej stacji przy ul. Młynarskiej. 

Napisz komentarz »