REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Gospodarka, Komunikacja

Rządził radiem, porządzi autobusami

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Nowy prezes żagańskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji, Dariusz Frejman, nigdy nie pracował w spółce zajmującej się transportem. Zarządzał za to radiem i telewizją. W radio poznał burmistrza Daniela Marchewkę.

Rządził radiem, porządzi autobusami

D. Frejman na stanowisku prezesa MZK zastąpił Bogdana Muchę, któremu rada nadzorcza spółki wytknęła brak pomysłu na ograniczenie strat finansowych. Frejman będzie zarabiał 9 tys. zł miesięcznie. Nowy prezes przyznaje, że zna dobrze burmistrza Żagania, bo współpracował z nim podczas audycji radiowych, gdy był prezesem Radia Zachód.

Choć do tej pory nie pracował w żadnej firmie związanej z transportem, podkreśla, że najważniejsza jest umiejętność zarządzania, którą ma, bo był m.in. dyrektorem zielonogórskiego Centrum Biznesu czy gorzowskiego oddziału TVP.

Czy Frejman naprawi sytuację w żagańskiej spółce? Za ubiegły rok MZK zanotował stratę w wysokości ponad 150 tys. zł. 

– Na pewno godziny kursów autobusów zostaną dostosowane do godzin pracy zakładów – zapowiada. To ma zapewnić rentowność. Jak się jednak okazuje, prezes może mieć ułatwione zadanie.

– Przychody z kursów przestaną mieć znaczenie, gdy komunikacja będzie bezpłatna. Burmistrz zapowiedział mi, że chce taką wprowadzić dla mieszkańców Żagania. Wtedy kursy finansować będzie miasto – mówi prezes.

D. Frejman zaznacza, że na autobusy wrócą reklamy. – To dodatkowy zysk dla MZK – podkreśla. I dodaje: –  Aby poprawić wyniki finansowe, będziemy kontynuować dodatkową działalność – sprzedaż paliwa z naszej stacji przy ul. Młynarskiej. 

Napisz komentarz »