REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Niespodzianki dla kierowców

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Układają chodniki, leją asfalt, kładą rury. Roboty na trzech dużych ulicach w Żarach trwają w najlepsze. Maszyny i ekipy pozostać tam mają do jesieni.

Zmiany w organizacji ruchu w nadchodzącym tygodniu czekają mieszkańców na ul. Okrzei. Przejście chodnikiem po drugiej stronie ulicy zapowiada Piotr Nogajczyk, kierownik robót z firmy Infrakom.

– Do tej pory piesi poruszali się po prawej stronie ulicy, patrząc od strony centrum, czyli tam, gdzie mieści się siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od przyszłego tygodnia będą musieli korzystać z przejścia drugą stroną, bo właśnie w rejonie MOPS-u i sklepu Olin układać będziemy nowy chodnik – tłumaczy P. Nogajczyk.

Kierowców czekają inne niespodzianki. – Z końcem tygodnia ostatecznie zamknięty będzie wyjazd z ul. Młynarskiej w Okrzei. Jeszcze tylko przez weekend będzie możliwość wjazdu na parking przed kościołem p.w. Miłosierdzia Bożego od strony Okrzei – tłumaczy P. Nogajczyk. Potem dojazd do kościoła będzie możliwy tylko od strony ul. Lubelskiej.

Nieco lepszą wiadomość P. Nogajczyk ma dla mieszkańców osiedla na tyłach ul. Okrzei, w rejonie ul. Szkolnej. – Uruchomiliśmy przejazd, bo tam zagęszczają się prace na ul. Średniej – tłumaczy.

W ramach przebudowy ul. Okrzei zmodernizowane zostanie 613 metrów drogi – od ul. Częstochowskiej do ul. Zgorzeleckiej, gdzie powstanie rondo. Pojawią się nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i ledowe oświetlenie ulicy. Remont ma kosztować 4 mln 376 tys. zł. Tyle pójdzie na to z budżetu miasta.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 203

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »