REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Głupia zabawa czy zabijanie?

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Nastolatka nagrała filmik, na którym pokazuje, jak zabija białą myszkę. Zamieściła go w internecie. Teraz sprawdza to prokurator.

Śledztwo w sprawie znęcania się nad zwierzętami Prokuratura Rejonowa w Żarach wszczęła w miniony piątek, 18.08.

Przypomnijmy. Zaczęło się od filmiku nagranego (14.08.) przez dwie 14-latki z Żar i Żagania. Dziewczyny pokazały na nim, jak kupują białką myszkę w sklepie, zamykają ją w pudełku, a potem jedna z nich wdmuchuje do tego pudełka dym. Mówi przy tym do myszki: „No to się k…wo w Hitlera pobawię”, „Komora gazowa, szmato”. Na końcu informuje o „tragicznej śmierci” zwierzątka.

O filmiku gazeta „Regionalna” pisała w poprzednim tygodniu. Teraz sprawą zajął się prokurator.

– Formalna decyzja o rozpoczęciu postępowania już jest. Zleciliśmy wykonanie czynności policji – informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

Prokuratorzy zainteresowali się sprawą, choć według prawa zajmują się przestępstwami popełnianymi przez osoby mające co najmniej 17 lat. – Musimy mieć formalne potwierdzenie, że mamy w tym przypadku do czynienia z osobami młodszymi. Jeżeli okaże się, że faktycznie chodzi o 14-latki, sprawę przekażemy do sądu rodzinnego i nieletnich – zastrzega R. Brzeziński.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 209

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »