REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Ludzie, wydarzenia

Złamała kręgosłup na obozie

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Tragiczny finał harcerskiego obozu. 14-letnia harcerka, zjeżdżając tyrolką, z całym impetem uderzyła w drzewo. Ze złamanym kręgosłupem trafiła w ciężkim stanie do szpitala.

Dziewczynka ustawiła się w kolejce do tyrolki. Najpierw zjeżdżali opiekunowie, następnie – dzieci. 14-latka zjeżdżała jako trzecia lub czwarta.

– Tyrolka została rozwieszona między drzewem a budynkiem. Podczas zjeżdżania z dużej wysokości, 14-latka uderzyła nogami o ziemię, a następnie całym tułowiem prosto w drzewo. Nie wiemy, dlaczego nie zadziałało urządzenie hamujące – mówi Barbara Sobieska, rzeczniczka ZHR.

Dziewczynka nie podnosiła się z ziemi. Pomocy udzielił jej najpierw ratownik medyczny, który zabezpieczał imprezę. Wezwano pogotowie. Z ciężkim urazem kręgosłupa harcerka trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Zielonej Góry.

– Na oddziale neurochirurgii przeszła skomplikowaną operację kręgosłupa. Obecnie pacjentka przebywa pod opieką lekarzy, psychologów i rehabilitantów – informuje Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka zielonogórskiego szpitala. – Jej stan jest poważny, ale nie zagrażający życiu.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 552

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »