REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Nie płacisz? Odetną ci wodę

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Gminni urzędnicy wymyślili sposób na tych, którzy nie płacą rachunków za wodę. Zakręcą im kurek.

Mieszkańcy gminy Żary, którzy mają zadłużenie w opłatach za wodę, mogą mieć kłopoty. Od dzisiaj, 25.08., rusza akcja odcinania wody u osób mających największe zadłużenie.

– W czwartek, 24.08., nasi konserwatorzy dostali listę osób, od których mają rozpocząć – tłumaczy Piotr Dziok, kierownik referatu inwestycji i infrastruktury w Urzędzie Gminy w Żarach.

 

Odetną

Mieszkańcy wsi w gminie Żary tylko za pierwsze półrocze nie zapłacili prawie 90 tys. zł (do tego ponad 8 tys. zł odsetek za zwłokę).  Rekordzista ma do oddania ok. 4 tys. zł. Przy cenie wody 3,50 zł za metr sześcienny jest to kwota za grubo ponad 1 tys. metrów.

Urzędnicy rozesłali do ponad 120 dłużników wezwania. I wyznaczyli termin do spłaty na 11.08. Większość długi spłaciła w całości lub częściowo albo wnioskowała o rozłożenie na raty. Część z dłużników nie zrobiła nic. I to im urzędnicy odetną wodę.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 259

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »