REKLAMA
absolut

Sport

Młodzi i waleczni

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Sportowe emocje i rywalizacja fair play. Dzieciaki biorące udział w turnieju „dzikich drużyn” w Żarach pokazały prawdziwą klasę!

W środę (23.08.) na Orliku przy ul. Zwycięzców odbył się turniej piłkarski zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Promień” Żary.  W turnieju „dzikich drużyn” wystartowało 5 zespołów złożonych z zawodników w wieku 14 lat i mniej. Pierwsze miejsce z wynikiem 12 pkt zajęła drużyna z Trzebiela – „Legia Trzebiel”. Drugie miejsce z 7 pkt przypadło drużynie „Młodzi Kadłubia”, zaś trzeci na pudle byli „Młodzi Gniewni” z Żar z wynikiem 7 pkt.

Wiele emocji wzbudził mecz o drugie i trzecie miejsce, pomiędzy „Młodymi Kadłubia” a „Młodymi Gniewnymi”, który zakończył się remisem 2:2, więc o końcowej klasyfikacji decydowały strzelone i stracone bramki w całym turnieju. Tu drużyna „Młodych Kadłubia” okazała się lepsza, strzelając o jedną bramkę więcej i tracąc o trzy mniej.

– W mojej ocenie turniej bardzo fajny i przydatny – mówi Marek Łotocki, trener „Młodych Gniewnych”. – Sadzę, że jest szansa, aby niektórzy z tych chłopców i dziewczynek w przyszłości zagrali dla UKS „Promień” Żary.

Napisz komentarz »