REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Miliony na dworzec

Opublikowano 01 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

To nie żart! Żagański dworzec kolejowy ma zostać wyremontowany za ok. 10 mln zł. PKP właśnie szuka firmy, która się tego podejmie.

Na początku września poznamy firmę, która zmodernizuje budynek przy ul. Kolejowej. W planie jest odświeżenie wszystkich pomieszczeń. Do części z nich po remoncie mają się przenieść Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Straż Miejska. Na dworzec wrócą kasy biletowe, które dziś są nieczynne. Będą też nowe wyświetlacze z rozkładem jazdy. Na parterze w byłej restauracji będzie miejsce na wystawy i konferencje. Na piętrze znajdą się biura PKP oraz Przewozów Regionalnych. Budynek pobliskiej starej poczty zostanie zaadaptowany na posterunek Straży Ochrony Kolei.

 – Sama dokumentacja techniczna kosztowała ponad 400 tys. zł – informuje  Wojciech Rokicki, dyrektor departamentu inwestycji PKP S.A.

Roboty mają potrwać do końca 2018 roku.

 – W ostatnich latach dworzec bardzo podupadł. Dziś nie odjeżdżają już stąd pociągi dalekobieżne, jest tylko kilka szynobusów do Legnicy czy Żar  – mówi Mariusz Merza. – Może gdy zostanie wyremontowany, pojawią się nowe połączenia. 

Napisz komentarz »