REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Niewybuch pod domem

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Justyna Bareła

Zamknięta ulica w centrum i ewakuowane dwa budynki. W Iłowej robotnicy remontujący drogę wykopali pocisk artyleryjski (wtorek, 22.08.).

Na niewybuch z czasów II wojny światowej natknęli się pracownicy firmy, którzy remontują ul. Pułaskiego. Pocisk znaleziono tuż przy jednym z domów, w trakcie budowy chodnika.

– Po godz. 12:00 policjanci odebrali zgłoszenie o znalezionym niewybuchu. Zabezpieczono teren wokół. Pirotechnik oszacował, że znalezisko jest na tyle niebezpieczne, że trzeba ewakuować mieszkańców z dwóch sąsiednich budynków – mówi st. sierż. Monika Broda, zastępca oficera prasowego KPP w Żaganiu.

– Rano rozmawiałem z robotnikami na temat tego chodnika, potem wyszedłem z domu. Wracając z miasta, dowiedziałem się, że już nie mogę wejść do siebie – mówi Andrzej Kowalczyk, przed którego domem znaleziono niewybuch. – Policjanci kazali mi zabrać babcię. W domu nikogo więcej nie było, wszyscy w pracy, a córka pojechała na obóz. Dobrze, że wcześniej sam się za remont nie brałem, bo się zastanawiałem, czy sobie płotu nie rozebrać – dodaje. 

Do czasu wywiezienia pocisku, częściowo zamknięto fragment remontowanej ul. Pułaskiego. Zamknięto też aptekę i punkt ubezpieczeń.

Niewybuch wywieźli saperzy z jednostki w Głogowie po godz. 15:00.

Napisz komentarz »