REKLAMA

Sport

Młodzi wędkarze

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Zawodami zakończył się kurs wędkarski dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez koło nr 1 w Lubsku (19.08).

W szkoleniu uczestniczyło czternaścioro dzieci z Lubska i okolic w wieku od 5 do 16 lat. Zajęcia z prowadzili: Ryszard Freier, Paweł Lesiński, Zbigniew Wojtasik, Zygmunt Michalak i Grzegorz Rutkowski. Pomagali juniorzy starsi, wychowankowie szkółki wędkarskiej, obecnie należący do koła nr 1: Kacper Krukar, Patryk Goik i Jakub Graczyk. 

Zwycięski Karaś

Podczas zawodów dzieci mogły sprawdzić zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Rozegrano je w trzech kategoriach: do lat 8, do lat 12 i do lat 16. Podczas dwugodzinnych zawodów najlepszy wynik – 1.705 g – uzyskała Klaudia Szczerbata startująca w kategorii U-16, która jednocześnie złowiła największą rybę zawodów – karasia o wadze 1.110 g. Drugi wynik – 1.600 g – uzyskał Krzysztof Ksiuk, zwycięzca kategorii U-12. W kategorii U-8 pierwsze miejsce wywalczył najmłodszy uczestnik kursu, Mikołaj Marciniak, który uzyskał trzeci wynik dnia – 1.220 g.

Młodzież zainteresowana wędkarstwem będzie kontynuowała przygodę z wędką w całorocznej szkółce prowadzonej przez koło nr 1 przy Gimnazjum nr 1 w Lubsku.

Napisz komentarz »