REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Nie dajcie się oszukać!

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Do „Regionalnej” zgłosili się kolejni przedsiębiorcy oszukani przez młode kobiety, oferujące usługi reklamowe za złotówkę.

O sprawie pisaliśmy pierwszy raz tydzień temu, w artykule „Uwaga na fałszywe praktykantki”. Zgłosił się do nas wówczas Robert Żulewski ze Szprotawy, właściciel budki z kurczakami, oszukany przez młode kobiety podające się za praktykantki firmy reklamowej. Zaoferowały mu reklamę w formie ulotek, telefonów do potencjalnych klientów i informacji z głośników samochodu. Za wszystko miał zapłacić złotówkę. To miała być miesięczna umowa na próbę. Zgodził się. Potem od warszawskiej firmy dostał fakturę na 17 tys. zł za 24 miesiące.

Po naszej publikacji, do redakcji zgłosili się kolejni oszukani przedsiębiorcy. Mechanizm był ten sam.

Na fundusze unijne

W kwiaciarni Elżbiety Widlak kobiety podały się za praktykantki – studentki, oferowały kolportaż ulotek i kampanię telefoniczną dotyczącą jej działalności.

– Miesiąc takiej usługi miał kosztować złotówkę. Dziewczyny przekonywały mnie, że wszystko jest darmowe, bo warszawska firma dostała unijne fundusze. Bardzo mnie namawiały, więc podpisałam – przyznaje pani Elżbieta, której warszawska firma przesłała już do zapłaty pierwszą fakturę, na kwotę 615 zł – za jeden miesiąc.

Oszustki były też w sklepie odzieżowym Michała Ferrari.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 190

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. polak 6 września 2017 09:38 - Odpowiedź

    jak mozna podpisywac cos czego sie nie czytalo.Tak wlasnie dzialaja ludzie Bezmyslnie cos podpisuje a pozniej leca na policje.Podpisales to plac

Napisz komentarz »