REKLAMA
baner-jas

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Już 8 lat czeka na swoje pieniądze!

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

– Czy wyrok sądowy ma jakąś wartość? Żadnej! – żali się Jan Pielarz. Mieszkaniec podżagańskiego Chotkowa już osiem lat czeka na swoje ciężko zarobione pieniądze.

Już 8 lat czeka na swoje pieniądze!

Nadzieją na ich odzyskanie ma być licytacja komornicza majątku nieuczciwego pracodawcy. Tyle że komornik ma problem ze sprzedażą trzech działek.

W żagańskiej firmie przy ul. Kożuchowskiej Jan Pielarz pracował jako portier. Pracodawca nie zapłacił mu za siedem miesięcy. Spółka upadła, a nieuczciwy przedsiębiorca przeniósł swój majątek do drugiej firmy. O swoje pieniądze mieszkaniec Chotkowa walczył w sądzie. I choć wyrok w 2009 roku był dla niego korzystny, do dziś na oczy nie zobaczył ani złotówki.

– Dziś dług sięga już, wraz z z odsetkami, ponad 17 tys. zł – mówi J. Pielarz. – Żal mam do sędziego, który tak skonstruował wyrok, że wciąż jestem bez pieniędzy. W pierwszej kolejności zaległości wypłacono tylko pracownikom, którzy byli oskarżycielami posiłkowymi. Ja, podobnie jak kilku innych, dalej czekam.

Pan Jan od lat chodzi z dokumentami z sądu po komornikach i przyznaje, że ma już dość. Majątek pracodawcy, na poczet wierzycieli, m.in. J. Pielarza, bezskutecznie próbował zlicytować komornik Zbigniew Zarychta. Zarówno na działki, jak i sprzęt produkcyjny obu zakładów nie było jednak chętnych. Teraz egzekucję prowadzi inny komornik, Stanisława Stachura, którą poprosiliśmy o wyjaśnienia.

– Od wielu miesięcy próbujemy sprzedać trzy działki, należące do przedsiębiorcy: przy ul. Podmiejskiej, Kożuchowskiej i Krętej, o łącznej wartości 1 mln 187 tys. zł – mówi komornik. – W ostatniej licytacji na te tereny nie było chętnych, kolejną zaplanowaliśmy na początek grudnia. Jeśli uda się sprzedać choć jedną z działek, na pewno zaspokojone zostaną wierzytelności tego pana.

Napisz komentarz »