REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Niemcy rzucili nam kamienie

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Historia lubi się powtarzać. Kiedyś były „wilcze doły” pod Grunwaldem, a teraz Niemcy postawili dwa wielkie kamienie na moście łączącym Siedlec z Zelz, uniemożliwiając wjazd samochodom. Zaspawali słupki, tak że nie można ich opuścić.

– To była decyzja powiatu Neisse Malxetal  – wyjaśnia Marek Iwlew, wójt gminy Trzebiel, do której należy Siedlec. – Oficjalnie tłumaczą, że zdarzały się przypadki jazdy prywatnymi samochodami po tym moście, a jest on przeznaczony do ruchu rowerowego i pieszego oraz wyjątkowo dla straży pożarnej i innych służb.

Ludzie wiedzą swoje

Mieszkańcy niemieckiego Zelz twierdzą, że mają rację.

– Polacy przejeżdżali tędy kradzionymi samochodami i traktorami – mówi Brigit Riemer, prowadząca pobliski bar. – Mieli klucze do tych słupków, opuszczali je i przejeżdżali, szczególnie nocami. Nie ma tu żadnej kontroli, żadnej policji, więc robili to zupełnie bezkarnie. Czasami podjeżdżali lawetami i nawet próbowali przenosić pojazdy ponad słupkami!

Rzeczywiście, według mieszkańców Siedlca, wieczorami słychać było sunące po moście samochody.

– Teraz jest dużo ciszej – mówi Wanda August, mieszkanka Siedlca. – Niestety, mówiło się o tym, że tamtędy sprowadzane są kradzione auta, ale proszę zobaczyć, ile tutaj jest tych mostów. W samej Łęknicy jest kilka. I żadnej kontroli… Wstyd, bo my się tutaj wszyscy znamy i przyjaźnimy z rodzinami zza Nysy.

Kamienie i stalowe klamry

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 262

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »