joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Pech Unii, kanonada Piasta

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Unii Kunice Żary pechowo zremisowali z Mieszkiem Konotop 3:3, tracąc bramkę w ostatnich sekundach. Deltę Sieniawa Żarska rozbił Piast Iłowa, wygrywając aż 8:1.

Po klęskach w dwóch pierwszych meczach, piłkarze Unii mieli szansę zdobyć pierwsze trzy punkty w lidze. Zdobyli tylko jeden. W meczu z beniaminkiem ligi, Mieszkiem Konotop, prowadzili już 3:2 po golach Marka Sitarka oraz Marcina Klecia. Ku rozpaczy kibiców, stracili gola w doliczonym czasie, w 94. min, po akcji Krzysztofa Wojtysia.

Z kolei w Sieniawie Żarskiej, miejscowa Delta przed własną publicznością została rozbita aż 1:8. Katem był Piast Iłowa. Goście już do przerwy prowadzili 4:0. Aż pięć goli strzelił Brazylijczyk Breno Anderson. Po jednym trafieniu dołożyli: Mateusz Góral, Dawid Borkowski oraz Krzysztof Izdebski.

Nie udała się wyprawa Czarnych Żagań do Bobrowników. Podopieczni Sebastian Horodyskiego nie sprostali Amatorowi, przegrywając 3:4. Żaganianie już w 54. min przegrywali 0:4. Sygnał do odrabiania strat dał w 63. min Daniel Szkarapat. Trzy minuty później drugą bramkę dla Czarnych strzelił Marcin Jankowski. Goście poczuli wiatr w żagle, ruszyli do ataków, ale wszystkich strat już zdołali odrobić. W 84. minucie „Jankes” strzelił kolejnego gola. Na więcej zabrakło już czasu i precyzji.

Bez punktów 3. kolejkę zaliczył również zespół Stali Jasień, który przegrał u siebie z Piastem Czerwieńsk 1:3.