REKLAMA

Sport

Zorza z pucharem

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Puchar wójta gminy Brzeźnica trafił do piłkarzy gospodarzy – Zorzy Brzeźnica.

W sobotnim turnieju (19.08.) o trofeum walczyły trzy zespoły: Zorza, Piast Wichów i Cuprum Czciradz (nowosolska klasa B). W pierwszym meczu gospodarze pokonali Czciradz aż 6:2, a bramki dla nich zdobyli: po dwie Oskar Szymoński i Sebastian Kula, po jednej – Krystian Tylk i Marcin Sokołowski (z rzutu karnego). W drugim meczu Piast Wichów rozgromił piłkarzy Cuprum 4:0 i w pojedynku o pierwsze miejsce zmierzył się z Zorzą. Brzeźniczanie wygrali aż 6:0. Gole strzelali: po dwie – Krystian Tylk i Sebastian Kukla, po jednej  – Adam Sowiński i Robert Chabiniak.

Zwycięski skład Zorzy to: Gabriel Śleżuk, Oskar Szymoński, Piotr Chabiniak, Michał Śleżuk, Piotr Najdek, Krystian Tylk, Wojciech Toczka, Robert Chabiniak, Arkadiusz Irski, Adam Sowiński, Sebastian Kukla, Krzysztof Skorupa oraz Mateusz Surowy.

 Z  postawy swoich piłkarzy zadowolony jest trener, Paweł Najdek.

– Nie zagraliśmy w pełnym składzie, ale mimo to nie daliśmy żadnych sans rywalom. W tym sezonie chcemy walczyć o pierwszą trójkę w tabeli, a nawet o awans – mówi szkoleniowiec drużyny z Brzeźnicy.

– To byłby wspaniały prezent na 60-lecie klubu, które Zorza obchodzi w przyszłym roku – dodaje prezes klubu, Franciszek Irski. Trwa modernizacja naszego boiska. Jest już ogrodzone, są piłko-chwyty, 120 siedzisk. W planie mamy montaż 100 krzesełek.

Napisz komentarz »