REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Bajka ma już pół wieku

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Justyna Bareła

Na dożynkach połączonych z 50-leciem ogrodu bawili się działkowicze z ROD „Bajka”w Żaganiu (sobota, 19.08.).

– Nasze 50-lecie świętujemy razem ze 120-leciem ogrodnictwa działkowego w Polsce. Pół wieku temu pierwsi działkowicze podjęli trud zagospodarowania dawnych wysypisk, 14 lat temu prezes Zbigniew Celanowicz nawiązał współpracę z działkowcami w Forst. Dziś mamy w zarządzie 407 działek – mówi Krystyna Leśnik, prezes „Bajki”.

Święto było okazją do wręczenia odznaczeń. Brązową odznakę „Zasłużony Działkowiec” odebrali: Piotr Dobrewski, Halina Zatorska, Lech Barański, Bogumiła Klag i Andrzej Marczuk. Srebrną odznakę otrzymali: Wiesław Leśnik, Eugeniusz Błażejewski, Jan Błaż i Cezary Zegar.

Rozstrzygnięto także konkurs na najładniejszą działkę.

– Wszyscy otrzymali nagrody i wyróżniania – mówi K. Leśnik. Wyróżniono działki, które prowadzą:  W. Leśnik, A. Marczuk, Rafał Kajper, Genowefa Gurgul, Małgorzata Soliszewska, Teodozja Wojtysiak i Stanisława Kiełb.

– Działkę uprawiam od 30 lat. Mam trochę warzyw, ale moi znajomi zawsze dopytują, kiedy mogą się wybrać do mnie na trawkę. Nie ma się co dziwić. Ile można wytrzymać na trzecim piętrze w bloku – przyznaje T. Wojtysiak.

– Ja zakładałam działkę 40 lat temu, jak dzieci były małe. Dziś jestem na emeryturze, mam sporo czasu, to przychodzę tutaj codziennie – dodaje S. Kiełb.

Dla działkowiczów przygotowano też poczęstunek oraz gry i zabawy na wesoło. W konkursie jedzenia pączków na czas zwyciężyła drużyna Karola Wojtysiaka, drugie miejsce zajęła drużyna Krystyny Tokar, trzecie – Anny Stolarz, a za nimi uplasowała się reprezentacja z miasta Forst.

Napisz komentarz »