REKLAMA
absolut

Aktualności, Wasze sprawy

Miliony na park

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: lNorbert Królik Przemek Kaźmierski

Około 2 mln 600 tys. zł będzie kosztował remont budynku pofolwarcznego w parku przy al. Jana Pawła II w Żarach. To o 650 tys. zł więcej, niż zaplanowali urzędnicy z Ratusza.

Budynek wyremontuje konsorcjum firm OPTIM-BUB Maciej Lemańczyk z Gorzowa i JANK-BUD Janusz Kina z Kłodawy. Za prace dostanie 2 mln 600 tys. zł. Urzędnicy na ten cel zarezerwowali tylko 1 mln 950 tys. zł. W związku z tym, że była to jedyna oferta w przetargu, żarscy urzędnicy postanowili dołożyć kolejne 650 tys. zł.

W ramach remontu będą wymienione drzwi i okna. Docieplony będzie dach. Przyległy teren zostanie wyrównany. W budynku powstanie sala konferencyjna na 150 osób. Całość ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Wyremontowane będzie tylko jedno skrzydło budynku – mówi Ireneusz Brzeziński, naczelnik wydziału promocji w Urzędzie Miasta. – To miejsce będzie przeznaczone dla organizacji pozarządowych. Nazwaliśmy je „centrum usług społecznych”. Będą się tam odbywać koncerty, wystawy oraz imprezy plenerowe na dziedzińcu.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 154

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »