REKLAMA

Kultura, Oświata

Dyrektor bez konkursu

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor: Justyna Bareła

Anna Dzienisz zostanie nową dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubsku.

Zastąpi na tym stanowisku Monikę Przysmak, która złożyła rezygnację w lipcu. Ponieważ w konkursie nie było chętnych na to stanowisko, burmistrz skorzystał z możliwości powołania dyrektora.

– Po terminie wyznaczonym na konkurs mieliśmy telefony od osób, które były zainteresowane objęciem stanowiska dyrektora, ale do konkursu się nie zgłosiły. Skorzystaliśmy z możliwości powołania dyrektora w porozumieniu z kuratorem oświaty. Analizowaliśmy aplikacje od osób, które kandydowały na dyrektora w innych naszych konkursach. Pracę zaproponowaliśmy Annie Dzienisz, nauczycielce języka polskiego z Gimnazjum nr 1, która w ubiegłym roku kandydowała na dyrektora (konkurs wygrała wówczas Małgorzata Cierebiej-Graczyk – przyt. red.) – mówi wiceburmistrz Jerzy Wojnar. – Pani Dzienisz zgodziła się na tę propozycję. Żeby móc ją powołać, pozytywną opinię musiała wyrazić także rada pedagogiczna. W trybie nadzwyczajnym zebrała się ona w środę, 16.08. Stanowisko rady i burmistrza zostało wysłane do zatwierdzenia kuratorowi oświaty – dodaje J. Wojnar.

A. Dzieniasz została powołana na pięcioletnią kadencję. Stanowisko obejmie 1 września. Może liczyć na wynagrodzenie porównywalne do swojej poprzedniczki. M. Przysmak na tym stanowisku zarabiała ok. 4,5 tys. zł miesięcznie.

Napisz komentarz »