REKLAMA
absolut

Ludzie, wydarzenia

W co grają nastolatki

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Przeraził Cię „Niebieski Wieloryb”? A to jedynie jedna z szalenie niebezpiecznych kier w jakie grają teraz nastolatki. Zaszywanie sobie ust, podduszanie przyjaciół czy odkręcanie kurków z gazem, to tylko niektóre z pomysłów jakie mają teraz dzieci.

O to gry, w które gra się teraz w towarzystwie nastolatków podczas imprez, zamiast gry w karciany flirt, czy poczciwą butelkę…

Gry „społeczne”

Tęczowe imprezy Pomysł wygląda tak – umalowane nastolatki spotykają się na imprezie. Każda ma inny kolor szminki i zadowalają po kolei kolegę, któremu powstaje na genitaliach tęcza.

Szycie skóry  to gra, która polega na wyszywaniu na swojej skórze różnych wzorów, napisów czy symboli. Za pomocą bardzo cienkiej igły oraz nici skóra zostaje delikatnie podważana po to, aby móc przez nią przeciągnąć włókno. W drastyczniejszych przypadkach skóra zostaje zszyta nawet w głębszych partiach.  Najczęściej wykonuje się je na rękach lub ustach, ale zdarzają się śmiałkowie, którzy wyszywają sobie nawet powieki.

Ostateczne selfie W „niebieskiego wieloryba” grały setki dzieci z całego świata. Teraz modne jest robienie ostatecznego selfie. Gra polega na zrobieniu sobie zdjęcia w skrajnie niebezpiecznej sytuacji. Fotografia jest następnie publikowana w mediach społecznościowych. Zwycięzcą staje się osoba, która uniknie śmierci.

Wróżka ognia, która może zachęcić do gry zwłaszcza dzieci najmłodsze. Gra obiecuje, że dziecko może stać się wróżką, która wszystko może. Dziecko ma nauczyć się wypowiadać odpowiedniego zaklęcia, odkręcić kurki gazowe, kiedy wszyscy już śpią, a rano jak wstanie będzie już wróżką.

Znajdź Hitlera gra polega na wybraniu losowego artykułu na Wikipedii i w 5 krokach dojściu do artykułu o Hitlerze. Gracze mają tak wyszukiwać powiązane artykuły, by jak najszybciej dotrzeć do dyktatora.

Dusząca gra to niebezpieczna zabawa, igranie ze śmiercią za pomocą duszenia siebie samego albo kolegi w celu osiągnięcia „odlotu”. Internet pełen jest filmików dzieci, które bawią się w ten sposób – na chwilę tracą przytomność wywołaną odcięciem tlenu, ryzykując dołączeniem do śmiertelnych przypadków zabawy.

Oto najbardziej niebezpieczne aplikacje na telefon, z których może korzystać Twoje dziecko.

Niebezpieczne aplikacje na telefon

Tinder

Aplikacja do umawiania się na randkę.  Niebezpieczeństwo kryje się w tym, że jeśli jest włączona usługa lokalizacji GPS. Jeśli używa tego Twoje dziecko i nie wie z kim czatuje, ta osoba będzie wiedziała gdzie go szukać.

 Blendr

Aplikacja do nawiązywania znajomości dla dorosłych. Tu też  korzystamy z GPS do określania położenia osoby, z którą możemy umówić się na randkę.

 Poof

Aplikacja, która pozwoli ukryć inne aplikacje na swoim telefonie. Tak, przed Wami, nauczycielami, rodzicami. Wystarczy włączyć aplikację i wybrać aplikacje „zakazane”, których mama czy tata ma nie zobaczyć.  Cały czas też powstają jej następcy, np. Hidden Aps, App Lock czy Hide It Pro.

Napisz komentarz »