REKLAMA

Sport

Michał, jesteś wielki!

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Chłopak z Żar. Pokazał charakter i wolę walki. Mimo choroby, wystartował w Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Londynie. Michał Rozmys (22 l.) może być z siebie dumny. Kibice są.

Michał znakomicie zadebiutował na Mistrzostwach Świata Seniorów. W Londynie, w eliminacjach, pobiegł dwukrotnie – na dystansie 800 m i 1500 m. Dotarł do półfinałów.

Spisał się znakomicie, mimo nękającego go przeziębienia. W jednym biegu wystąpił m.in. z Mohammedem Amanem, swoim idolem.

Michał podkreśla, że szyki pokrzyżowała mu choroba.

– Dopadła mnie infekcja – przyznaje. – Czułem się źle, byłem osłabiony. Przed drugim półfinałem trener zaproponował, abym odpuścił. Ale powiedziałem mu, że wolałbym już Tamizę przepłynąć wpław.

Dla Rozmysa już sam awans do półfinału to duży sukces. 

– Przecież ja jestem świeżakiem – mówi Michał. I dodaje: – Cel został zrealizowany. Zdobyłem cenne doświadczenie. Tylko po to tutaj przyjechałem.

Michał nie ukrywa, że udziałowi w Mistrzostwach Świata towarzyszyło sporo emocji.

– Wiedziałem, że wiele osób mi kibicuje. Moja dziewczyna, rodzina, przyjaciele. To wiele dla mnie znaczy – zaznacza.

 

Udany sezon

Już w czwartek, 16 sierpnia, żaranin wystartował na 800 m w Sopocie na XX Grand Prix im. Janusza Sidły. Z kolei 19 sierpnia wylatuje na Uniwersjadę, która odbędzie się w Tajpej. Tam też pobiegnie w swojej ulubionej konkurencji – na 800 m. I tym występem zakończy swój bardzo udany sezon. Przypomnijmy, do tej pory największym sukcesem Michała był brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

 

Napisz komentarz »