twoj_dom_baner_1000x200_2017

Kiepski początek

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Źle zainaugurowali rozgrywki nasi czwartoligowcy. Zarówno Budowlani Lubsko, jak i Sprotavia Szprotawa przegrali swoje dwa pierwsze mecze.

Budowlani do Krosna Odrzańskiego pojechali osłabieni brakiem zawieszonych za kartki Kacpra Lewickiego i Bartosza Radko. Mimo to, mecz z Tęcza zaczęli wyśmienicie – prowadzili od 12. minuty, po bramce Dawida Walczaka. Niestety, tuż przed przerwą Manuela Kowalskiego pokonali Kamil Markiewicz i Marcin Piec. W drugiej połowie podopieczni Roberta Ściłby stracili kolejne dwie bramki i ostatecznie mecz przegrali 1:4. W szeregach Budowlanych wystąpił nowy nabytek, Paweł Niewiadomski. Popularny „Armia” ma za sobą grę m.in. w II-ligowej Lechii Zielona Góra i Ślęzie Wrocław.

W 2. kolejce Budowlani (we wtorek, 15 sierpnia) na własnym boisku ulegli drużynie TS Przylep, 4:5. Z nieba lał się żar, a z piłkarzy siódme poty. Bramki dla lubszczan zdobyli: Kamil Skrobania 2, Patryk Poprawski oraz Tymoteusz Dynowski.

Będzie lepiej

Poległa również Sprotavia Szprotawa, która w Nowej Soli nie dała rady miejscowej Astrze (0:2).  W drugiej kolejce, na własnym boisku, szprotawianie nie dali rady Dębowi Przybyszów, przegrywając 0:1. W 73. minucie Sprotavia nie wykorzystała szansy na wyrównanie, marnując rzut karny.  W najbliższy weekend (19.08.) podopiecznych Mieczysława Sobczaka czeka trudna przeprawa z Przylepem, który w tym sezonie, w lidze jeszcze nie przegrał. Czy przełamią niemoc? – Cierpliwie czekamy, jak przyjdzie forma i zwycięstwa. To wszystko musi zaskoczyć. Myślę, że będzie dobrze – mówi Dariusz Marciniak, prezes Sprotavii.