REKLAMA
dringenberg_baner_top_11-12-2017

Wasze sprawy

Na razie tylko kurki

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor: bj

Choć sezon grzybiarski w pełni, na razie na żarskim targowisku kupić można tylko kurki.

– A i tych jak na lekarstwo – mówi pan Tadeusz, który zebrane przez siebie grzyby sprzedaje przy ul. Lotników. – Te, które mam w sprzedaży, zostały zebrane po niemieckiej stronie – zdradza pan Tadeusz. Do kupna zachęca dobrą ceną. – W sklepie za takie pudełeczko, które u mnie kosztuje 8 zł, trzeba zapłacić 13 zł – tłumaczy. I poleca: – Kurki można zjeść od razu albo po umyciu i ususzeniu zamrozić. Po odmrożeniu smakują jak świeże. Nadają się super jako farsz do naleśników lub pierogów albo dodatek do ryżu i makaronu.

Ceny na targowisku w Żarach .
artykuł cena/jednostka
kapusta młoda 2 zł -4,50 zł za szt.
kapusta czerwona 2 zł za kg
cebula żółta 2 zł – 3 zł za kg
cebula biała 3,50 zł – 4 zł za kg
czosnek 1,50 zł – 2,50 zł za szt.
chrzan 12,50 zł za kg
koper do kiszenia 1,50 zł za pęk
ogórki 2,50 zł – 3,90 zł za kg
pomidory 2 zł – 4 zl za kg
pomidory malinowe 3,90 zł za kg
por 1 zł – 3 zł za szt.
pietruszka z nacią 3,50 zł za pęk
włoszczyzna 3 zł za pęk
marchew z nacią 2 zł za pęk
marchew korzeń 2 zł za kg
koperek 1,50 zł za pęczek
pietruszka 1,50 zł za pęczek
seler z nacią 2 zł za szt.
fasolka szparagowa 4 zł – 5 zł za kg
bób 6 zł za opak.
buraki 2 zł – 2,50 zł za kg
papryka 6 zł – 7 zł za kg
kukurydza 1,50 zł za szt.
słonecznik 3 zł za szt.
ziemniaki 1,20 zł – 1,50 zł za kg
jabłka 2 zł – 4,50 zł za kg
truskawki 11 zł za kg
maliny 6 zł za opak.
śliwki 7,50 zł – 8,50 zł za kg
gruszki 7 zł za kg
nektarynka 6,50 zł za kg
winogrono 7 zł za kg
aronia 8 zł za kg
jaja 0,30 zł – 0,70 zł

Napisz komentarz »