REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Plac dwa razy droższy

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Aż 430 tys. zł będzie kosztować budowa kolejnego placu zabaw w żagańskim parku pałacowym. Radni z opozycji zarzucili urzędnikom, że nie potrafią szacować.

Plac zabaw powstanie w ramach budżetu obywatelskiego. Pierwotnie miał kosztować 230 tys. zł i taka też kwota była wpisana do budżetu. Tuż przed przetargiem, burmistrz Daniel Marchewka zwiększył koszty inwestycji o ok. 199 tys. zł. Na czwartkowej sesji (10 sierpnia) radni mieli przyklepać dodatkowe pieniądze.

Zastrzeżenia mieli radni z opozycji.

– Skoro był to projekt z budżetu obywatelskiego, jak to się ma do regulaminu? W ubiegłym roku jedna z mieszkanek zgłosiła inwestycję do budżetu – dokończenie chodnika na ul. Prusa. Na sesji dowiedziała się, że to zbyt duża kwota (340 tys. zł – przyp. red.) i dlatego jej propozycja została odrzucona. Tymczasem, dziś mamy dołożyć blisko 200 tys. zł i postawić plac zabaw za 430 tys. zł. Przecież to niemal dwukrotnie wyższa kwota. Gdzie tu sens? – dopytywał radny Sebastian Kulesza, reprezentujący mieszkańców ul. Prusa. – Jak można było dopuścić do dwukrotnego zwiększenia kosztów?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 147

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »