REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Uwaga na fałszywe praktykantki!

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Do przedsiębiorcy zgłaszają się dwie młode dziewczyny. Są uprzejme. Podają się za praktykantki firmy reklamowej. Namawiają do podpisania umowy za symboliczną złotówkę. Na próbę. To dla nich ważne, bo dostaną dzięki temu zaliczenie na studiach.

Tomasz Żulewski prowadzi budkę z grillowanymi kurczakami w Szprotawie na ul. Katedralnej. Zgłosiły się do niego dwie dziewczyny, podające się za praktykantki firmy, która świadczy usługi reklamowe.

– Namawiały mnie do podpisania umowy. Na początek – na miesiąc, za symboliczną złotówkę, żeby sprawdzić, czy mi odpowiada – mówi pan Tomasz. – Tłumaczyły, ze jeśli się zgodzę, zrobię im przysługę, bo dzięki temu będą mogły odbyć praktyki, potrzebne im do zaliczenia na studiach.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 337

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Okazuje się, że warszawska firma oszukało już setki małych przedsiębiorców w kraju – fryzjerów, krawcowych, właścicieli kwiaciarni, sklepów, warsztatów. Z umowy trudno się wycofać, bo przewidziane są w niej za to wysokie kary. Sprawą zajmuje się m.in. prokuratura w woj. zachodniopomorskim.

 

Napisz komentarz »