baner-jas

Unia dusiła, Czarni wygrali

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Unii Żary Kunice nie dali rady Czarnym Żagań. Na inaugurację ligi przegrali u siebie aż 0:4.

Unia do nowego sezonu przystąpiła osłabiona brakiem kilku doświadczonych zawodników. Aby wypełnić luki w składzie, klub sięgnął po młodzież. Z kolei do Czarnych w letniej przerwie dołączył najlepszy snajper klasy B, Marcin Jankowski.

W sobotę, 12 sierpnia, na boisku w Kunicach, choć Unia ambitnie biła się o każdą piłkę i metr boiska, nie miała wiele do powiedzenia rywalom. Kanonadę Czarnych rozpoczął już w 2. min Dariusz Łojko. W 21. min za sprawą M. Jankowskiego było już 2:0 dla żaganian. W 23. min Unia miała okazję strzelić kontaktowego gola. Marek Sitarek minął obrońców gości jak tyczki, oddał strzał, ale Łukasz Bieleszczuk ładnie obronił. Kolejne gole dla gości zdobyli: Jankowski oraz 18-letni Arkadiusz Rosół, dla którego była to pierwsza bramka w okręgówce.

– Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Mamy odmłodzony zespół. Każdy z nas zgodził się grać za darmo, dla siebie i ambicji. Myślę, że młodzi zawodnicy, którzy do nas dołączyli, szybko się wkomponują w zespół i zwycięstwa przyjdą – skomentował po meczu Adrian Jurczak, zawodnik Unii.

– Mecz ustawiła szybko zdobyła bramka Darka Łojko. Wprawdzie Unia przydusiła nas w kolejnych kilkunastu minutach, ale przetrwaliśmy ten napór – powiedział Sebastian Horodyski, trener Czarnych. – W tym sezonie będę trenerem z ławki, na boisku pojawię się tylko wtedy, gdy będzie to konieczne – zapowiedział.