REKLAMA
absolut

Kultura, Oświata

Nie ma chętnych na fotel dyrektora

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Justyna Bareła

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubsku znowu nie ma dyrektora. Po rezygnacji Moniki Przysmak, do konkursu na to stanowisko nie zgłosiła się ani jedna osoba.

Przypomnijmy, że problemy z wyłonieniem nowego dyrektora były już w ubiegłym roku. Konkurs ogłoszono, bo w lipcu kończyła się kadencja dyrektora Dariusza Sidelnika. Pierwszy unieważniono przez nieprawidłowe podpisy w dokumentach kandydatów. Drugi rozstrzygnięto, ale Piotr Pałac, nauczyciel żarskiej podstawówki, w ogóle nie objął stanowiska po tym, jak okazało się, że nie ma zgody Urzędu Miasta na zatrudnienie Agnieszki Lech – Kowalskiej (szefowej SLD w Lubsku,  logopedy) na swojego zastępcę. Dyrektora wyłoniono dopiero w trzecim konkursie. M. Przysmak funkcję objęła wraz z początkiem października i łączyła to stanowisko z funkcją dyrektora Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży.

Rezygnację z pracy w podstawówce złożyła po niecałych 10 miesiącach, choć została wybrana na 5-letnią kadencję.

– Nie będę komentować tej sprawy – ucina krótko M. Przysmak.

Wiadomo jednak, że pozostanie dyrektorem niepublicznego gimnazjum, które od września przekształca się w niepubliczną podstawówkę.

 

Sami powołają

Kandydaci w kolejnym konkursie na stanowisko dyrektora mogli zgłaszać się do piątku, 4.08. Nie wpłynęła ani jedna oferta.

Zastępca burmistrza Jerzy Wojnar, który w gminie odpowiada za oświatę, przyznaje, że nie spodziewał się rezygnacji M. Przysmak.

– Nie wnosiliśmy żadnych zastrzeżeń do jej pracy – mówi Wojnar. Wiadomo już, że nie będzie kolejnego konkursu na to stanowisko. – Poszukujemy kandydata, którego moglibyśmy powołać na to stanowisko na pełną 5-letnią kadencję, żeby miał poczucie, że nie jest na chwilę i może realizować swoje założenia – mówi wiceburmistrz.

O konkretnych nazwiskach mówić nie chce.

– Przeglądamy m.in. dokumenty z poprzednich konkursów. Myślę, że nazwisko będziemy mogli podać już w przyszłym tygodniu. Na pewno chcemy wyłonić nowego dyrektora jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego – zapewnia J. Wojnar.

Lubska Trójka z oddziałami integracyjnymi jest jedną z 25 szkół w województwie, która jest objęta programem poprawy efektywności kształcenia, narzuconym przez kuratorium oświaty.

– Chodzi o słabe wyniki sprawdzianów na koniec szóstej klasy. Program jest wdrożony już od roku, chociaż tak naprawdę na jego wyniki będziemy musieli poczekać do nowych egzaminów na koniec ósmej klasy – tłumaczy J. Wojnar.

Napisz komentarz »