REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nowy od autobusów

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Miejski Zakład Komunikacji w Żaganiu ma nowego prezesa. Został nim Dariusz Frejman, który do tej pory szefował rozgłośni radiowej i lokalnemu oddziałowi TVP.

Dariusz Frejman (54 l.) mieszka w Zielonej Górze, przez wiele lat kierował lokalnym oddziałem TVP.  Z wykształcenia jest matematykiem. Ukończył też mechanikę o specjalności technologia maszyn, ma doktorat z ergonomii i organizacji procesów produkcji. W przeszłości był prezesem zielonogórskiej spółki Centrum Biznesu. Ostatnio był prezesem Radia Zachód, odwołanym w ubiegłym roku.

D. Frejman okazał się, zdaniem rady nadzorczej MZK, najlepszym kandydatem, spośród czterech, którzy stawili się do konkursu (poza nim – Joanna Brożyna, Zdzisław Szober oraz Mirosław Mackiewicz).

 – Kandydat ten wykazał się największą wiedzą na temat bieżącej działalności spółki, jak i branży, w której spółka działa. Przedstawiona przez niego koncepcja rozwoju spółki była konkretniejsza od pozostałych i spójna. Pan Frejman okazał się osobą najbardziej komunikatywną spośród kandydatów. Dodatkowym atutem jest dotychczasowa wiedza i doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami, zespołami różnej wielkości – mówi Katarzyna Domagała, szefowa rady nadzorczej spółki. 

Frejman zastąpi odwołanego Bogdana Muchę, który zdaniem rady nadzorczej nie miał dobrego programu naprawczego dla spółki. MZK ubiegły rok zakończyło ze stratą ok. 150 tys. zł. Spółka cięła kolejne kursy miejskie i międzymiastowe.

Napisz komentarz »