REKLAMA

Sport

Trudny początek

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Budowlani Lubsko na inaugurację IV ligi zmierzą w Krośnie Odrzańskim z beniaminkiem Tęczą. To będzie trudny mecz przyznaje Robert Ściłba, trener Budowlanych.

– W krótkim okresie przygotowawczym ze względu na urlopy i wakacje, nie miałem do dyspozycji wszystkich zawodników. W żadnym sparingu nie zagraliśmy w optymalnym składzie – zdradza Robert Ściłba, grający trener. W ostatnim meczu kontrolnym Budowlani przegrali w Gubinie z Cariną 2:7 (bramki dla drużyny z Lubska zdobyli Kacper Lewicki i Patryk Poprawski). – Kadra w porównaniu z poprzednim sezonem zostało mocno przebudowana i odmłodzona. Do drużyny wróciło kilku naszych wychowanków, do zespołu dołączyli również juniorzy. Pozyskaliśmy 18-letniego Jarosława Romanowskiego z Błękitnych Zabłocie oraz 19-letniego Patryka Kniata z Kado Górzyn. Najpoważniejszym wzmocnieniem jest jednak powrót do Lubska doświadczonego Pawła Niewiadomskiego. Popularny „Armia” ma za sobą grę m.in. w II-ligowej Lechii Zielona Góra i Ślęzie Wrocław. To jest zawodnik, który może robić różnicę na IV ligowych boiskach – mówi trener.

– Pierwszy mecz z beniaminkiem to będzie prawdziwy eksperyment, tym bardziej, że nie mogę skorzystać z zawieszonych za kartki Bartosza Radko i Kacpra Lewickiego. Nie wiem też czego mogę się spodziewać po młodych graczach. Przywiezienie z Krosna Odrzańskiego choćby punktu, będzie sporym sukcesem. Tęcza to bardzo groźny i niewygodny rywal. Zespół po awansie został wzmocniony. Przyszedł m.in. Mateusz Hałambiec, który grał w Chrobrym Głogów – ocenia rywala trener Budowlanych. Druga kolejka IV ligi zostanie rozegrana już w środę (16.08.), a Budowlani zmierzą się u siebie z drużyną TS Przylep. Początek godz. 17.30.

Napisz komentarz »