REKLAMA

Sport

Zaczynają walkę o awans i utrzymanie

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Piłkarze Promienia jutro (12.08.) wybiegną na boisko w Sieniawie, by zainaugurować nowy sezon w klasie okręgowej. Ich rywalem będzie beniaminek Delta. Władze klubu postawiły przed zawodnikami i trenerem jeden cel – awans do IV ligi.

Promień w trakcie przygotowań rozegrał pięć gier kontrolnych – przegrał 0:2 z zawodnikami z Brazylii i wygrał cztery mecze – z Budowlanymi Gozdnica 8:1, Alfą Jaromirowice 9:2, Budowlanymi Lubsko 5:2 i juniorami Falubazu Zielona Góra 5:0. W zespole są nowi zawodnicy – Piotr Czarnota, Michał Krukowski, Oleh Frankovych, grający ostatnio w Unii Kunice i dwóch Brazylijczyków Winston Luis i Matheus Britto. Faworytem sobotniego pojedynku będzie Promień, ale beniaminek nie chce ułatwiać rywalom zadania. – Dysponujemy, zgranym i doświadczonym zespołem. Z drużyny, poza bramkarzem Przemkiem Stefanowiczem (przeniósł się do Sparty Grabik), nikt nie odszedł. Poważnym wzmocnieniem może się okazać Łukasz Żółtański, który ostatnio grał w Promieniu. Do sezonu podchodzimy spokojnie, chcemy się utrzymać, mam nadzieję, że to realny plan – mówi Łukasz Pokrywiecki, prezes Delty.

Promień, który ma jeden z najwyższych budżetów (tylko z miasta dostał 155 tysięcy złoty) w klasie okręgowej, będzie chciał wrócić do IV ligi.

Początek sobotniego meczu godz. 17.00. Drug kolejka zostanie rozegrana już w środę (16.08.). Promień zmierzy się Wschowie z Koroną, a Delta z Odrą Nietków.

Napisz komentarz »