REKLAMA

Kultura, Oświata, Samorząd

Letnie remonty

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor: Norbert Królik

Ponad 2 mln pójdzie w te wakacje na remonty szkół i przedszkoli w Żarach.

Największe zmiany czekają na dzieci z Przedszkola nr 10 przy ul. Okrzei. W związku z termomodernizacją budynek ma nową kolorystykę. Wymienione zostały również trzy okna. Zaplanowano także remont tarasu i schodów. W związku z tym, że jedna grupa dzieci od września będzie miała zajęcia w budynku Gimnazjum nr 3, powstała furtka i nowy chodnik łączący szkołę z przedszkolem.

W Przedszkolu nr 3 przy ul. 11 Listopada trwa wymiana poszycia dachowego. Oprócz tego w korytarzach jest nowa wykładzina PCV. Wymieniane są również drzwi wejściowe.

W Przedszkolu nr 2 przy ul. 1 Maja zaplanowano remont dwóch łazienek, a w Przedszkolu nr 7 przy ul. Szymanowskiego remontu doczekała się szatnia dla pracowników kuchni. Cała kuchnia wraz z przyległymi pomieszczeniami i toaletą wyremontowana jest w Przedszkolu nr 8 przy ul. Górnośląskiej. W Przedszkolu nr 4 przy ul. Sikorskiego powstaną nowe przeszklenia i okna.

 

Kosmetyka

W podstawówkach w tym roku większych remontów nie ma. W SP nr 1 przy ul. Szymanowskiego wymieniane są wykładziny na korytarzach. W gabinecie informatycznym zamontowane będą rolety zewnętrzne. Nowe wykładziny pojawiły się również na korytarzach w SP 8 przy ul. Partyzantów. Na remont czeka jeszcze ogrodzenie od strony ul. Fredry.

W SP nr 2 przy ul. Gabrieli Zapolskiej i w SP nr 5 przy ul. Częstochowskiej nie zaplanowano żadnych prac. Podobna sytuacja jest w Gimnazjum nr 1 przy ul. Staszica.

Za to w Gimnazjum nr 2 przy ul. Broni Pancernej wymieniane jest pokrycie dachowe nad częścią szkoły oraz wstawiane są drzwi wewnętrzne przeciwpożarowe oddzielające budynek A i B.

W Gimnazjum nr 3 przy ul. Okrzei odnawiane jest boisko sportowe. Są również remontowane klasy dla oddziałów przedszkolnych.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Parkowej (dawniej 9 Maja) modernizowane są pomieszczenia na poddaszu budynku przedszkola. Planowane jest również dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Napisz komentarz »