REKLAMA
absolut

Aktualności, Komunikacja

Uważaj, jak jedziesz!

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

W związku z przebudową ulic Moniuszki i Zielonogórskiej w Żarach, mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość. I uważać na kolejne zmiany i utrudnienia.

Na ul. Moniuszki w Żarach firma Eurovia w nadchodzącym tygodniu kończyć będzie wycinkę drzew przy skrzyżowaniu z ul. Lotników. Nadal obowiązywać będzie przewężenie drogi pomiędzy skrzyżowaniami ul. Moniuszki z ul. Kazimierza Wielkiego (na wysokości stacji Orlen) i Kurpińskiego. Pod koniec nadchodzącego tygodnia lub na początku kolejnego zmieni się natomiast strona ulicy, gdzie będą prowadzone prace. Robotnicy zajmą połowę ulicy od strony osiedla Muzyków, przejezdna będzie natomiast ta zajmowana obecnie. Ciągle też sygnalizatory na skrzyżowaniu ulic Moniuszki, Wieniawskiego i Lotników dawać będą wyłącznie pulsujące żółte światło ostrzegawcze. Wszystko po to, żeby nie tworzyły się korki przy przewężeniu, gdzie obowiązuje tymczasowa sygnalizacja świetlna. Robotnicy na Moniuszki kładą aktualnie kanalizację i zasilanie pod oświetlenie.

Przebudowa ulicy kosztować będzie 6 mln 760 tys. zł. Wyremontowany będzie odcinek od ronda w rejonie stacji Lotos i McDonalds`a do skrzyżowania ze światłami, gdzie powstanie rondo.

Prace, wykonywane na zlecenie Starostwa Powiatowego, mają się zakończyć do połowy października.

 

Jest ciasno, do tego będzie nierówno

Roboty na ul. Zielonogórskiej nie będą się już przesuwać w stronę centrum miasta. To dobra informacja dla kierowców, którzy już teraz się gubią.

– Pomiędzy ul. Budowlanych przy Ceramiku a rondem obowiązuje ruch jednokierunkowy – dla aut jadących od strony Zielonej Góry. Jeśli jedziemy z centrum, to musimy skorzystać z objazdu przez ul. Piastowską do obwodnicy i jej skrzyżowania z drogą do Lubska – tłumaczy Piotr Przybylla z firmy Tandem, która remontuje ul. Zielonogórską.

P. Przybylla przestrzega, że w tym miejscu pojawiają się policyjne patrole i wówczas sypią się mandaty za jazdę pod prąd.

Po długim weekendzie ul. Zielonogórską trzeba będzie jechać jeszcze uważniej. – Zmieniamy strony, dlatego teraz dojazd od ronda do ul. Budowlanych odbywać się będzie po nawierzchni z podbudowy – wyjaśnia P. Przybylla.

Przebudowa ul. Zielonogórskiej ma kosztować ok. 6 mln zł. Powstaną nowe chodniki, droga rowerowa oraz nowa nawierzchnia jezdni. Termin zakończenia prac to 29 września. Prace wykonywane są na zlecenie Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »