REKLAMA
baner-jas

Aktualności, Komunikacja

Za strzałką po mandat

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: bj

Kierowcy w Żarach przywykli już do policyjnych akcji „zielona strzałka” przy stacji Statoil. Teraz patrol przeniósł się na inne skrzyżowanie.

Podczas tych akcji dwa policyjne radiowozy stają na terenie stacji – jeden przy wjeździe na Statoil od strony ul. Ułańskiej, drugi – od strony ul. Artylerzystów. Policjanci sprawdzają, czy kierowcy, którzy skręcają w prawo z Artylerzystów w Ułańską, zatrzymują się przed przejściem, gdy świeci się zielona strzałka.

– Jeżeli nie, to karani są mandatami w wysokości 100 zł i 1 pkt karnym – tłumaczy Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej komendy. W czasie jednodniowej akcji policjanci wręczają kilkanaście mandatów.

– Rzeczywiście jest ich dużo. A trzeba pamiętać, że będą one powtarzane – przestrzega A. Berestecka.

 

Będzie więcej

Widocznie kierowcy stali się bardzo czujni na skrzyżowaniu ul. Ułańskiej i Artylerzystów, bo ostatnio drogówka zmieniła miejsce. W poniedziałek i wtorek (7-8.08.) akcja trwała na skrzyżowaniu ul. Przeładunkowej z ul. Artylerzystów. Jeden radiowóz stał na parkingu Kauflandu i patrol obserwował kierowców skręcających na światłach w prawo, gdy zapalała się zielona strzałka. Jeśli któryś nie przystanął przed przejściem, na wysokości Statoila policjantka z drugiego radiowozu zatrzymywała takiego kierowcę i wyciągała bloczek z mandatami.

– Takich akcji na pewno będzie więcej. Dlatego uczulamy na stosowanie się do tego przepisu – kończy A. Berestecka.

Napisz komentarz »