REKLAMA
baner-jas

Aktualności, Komunikacja

Za strzałką po mandat

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: bj

Kierowcy w Żarach przywykli już do policyjnych akcji „zielona strzałka” przy stacji Statoil. Teraz patrol przeniósł się na inne skrzyżowanie.

Za strzałką po mandat

Podczas tych akcji dwa policyjne radiowozy stają na terenie stacji – jeden przy wjeździe na Statoil od strony ul. Ułańskiej, drugi – od strony ul. Artylerzystów. Policjanci sprawdzają, czy kierowcy, którzy skręcają w prawo z Artylerzystów w Ułańską, zatrzymują się przed przejściem, gdy świeci się zielona strzałka.

– Jeżeli nie, to karani są mandatami w wysokości 100 zł i 1 pkt karnym – tłumaczy Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej komendy. W czasie jednodniowej akcji policjanci wręczają kilkanaście mandatów.

– Rzeczywiście jest ich dużo. A trzeba pamiętać, że będą one powtarzane – przestrzega A. Berestecka.

 

Będzie więcej

Widocznie kierowcy stali się bardzo czujni na skrzyżowaniu ul. Ułańskiej i Artylerzystów, bo ostatnio drogówka zmieniła miejsce. W poniedziałek i wtorek (7-8.08.) akcja trwała na skrzyżowaniu ul. Przeładunkowej z ul. Artylerzystów. Jeden radiowóz stał na parkingu Kauflandu i patrol obserwował kierowców skręcających na światłach w prawo, gdy zapalała się zielona strzałka. Jeśli któryś nie przystanął przed przejściem, na wysokości Statoila policjantka z drugiego radiowozu zatrzymywała takiego kierowcę i wyciągała bloczek z mandatami.

– Takich akcji na pewno będzie więcej. Dlatego uczulamy na stosowanie się do tego przepisu – kończy A. Berestecka.

  • Za strzałką po mandat
  • Za strzałką po mandat
  • Za strzałką po mandat
Napisz komentarz »