REKLAMA
baner-jas

Kultura, Oświata

Konkurs do powtórki, dyrektorka zaskoczona

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrz unieważnił konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu.

Konkurs, w którym wzięło udział pięciu kandydatów, wygrała Dorota Maćkowska. Został unieważniony po tym, jak burmistrz otrzymał list od grupy nauczycieli SP nr 2, niezadowolonych z wyniku.

Po zapoznaniu z aktami postępowania konkursowego burmistrz stwierdził nieprawidłowości w postępowaniu i unieważnił konkurs.  Wątpliwości burmistrza wzbudził fakt, że w 12-osobowej komisji konkursowej znalazła się przedstawicielka rady rodziców, która jednocześnie była nauczycielem SP nr 2 (do 30 czerwca br.).

– W pracach komisji nie może brać udziału przedstawiciel rady rodziców zatrudniony jednocześnie w tej szkole na umowę o pracę, gdyż stanowi to nieprawidłowość – uzasadnia decyzję o unieważnieniu konkursu burmistrz Daniel Marchewka. – W takiej sytuacji zachodzi domniemanie braku obiektywizmu członka komisji konkursowej.

 

Przerwała urlop

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 153

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »