REKLAMA
absolut

Wasze sprawy

Wieża nie stanie

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Justyna Bareła

To dobra wiadomość dla mieszkańców Niegosławic, którzy protestowali w tej sprawie – nie będzie masztu T-Mobile w ich wsi.

Wójt Jan Kosiński nie wyraził zgody na jego budowę.

– Osobiście uważam, że taki nadajnik w gminie jest potrzebny, bo są tu duże problemy z zasięgiem, ale nie w takim miejscu – mówi wójt.

Wniosek o pozwolenie na budowę wieży wysokiej na ponad 60 metrów firma złożyła wiosną.

– Firma zgłosiła się do nas z wnioskiem, że ma już wybrane miejsce na maszt, około 30 metrów od zabudowań. Oczekiwała po prostu zgody, a na początku powinni poprosić o ustalenie lokalizacji – przyznaje wójt.

W dodatku, firma chciała wybudować wieżę w miejscu, gdzie jest czwarta klasa gleb, a takie budowle mogą stawać na piątych i szóstych klasach, czyli gorszych. Mieszkańcy Niegosławic uzbierali 80 podpisów przeciwko wieży.

– Mamy tu już wiatraki. Jedno niebezpieczeństwo wystarczy. Wiadomo, że zasięg sieci by się przydał, ale wieża nie musi stać zaraz za płotem – mówi Zbigniew Wiązek, który zbierał podpisy

– Wszyscy wiedzą, że taka wieża jest potrzebna, ale nie w tym miejscu. Spokojnie można ją postawić na granicy Niegosławic i Gościeszowic albo za Rudzinami. Miejsca są, tylko trzeba to z nami uzgodnić – dodaje wójt.

Napisz komentarz »