REKLAMA

Sport

Zatopią Arkę?

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Meczem w Nowej Soli zaczną kolejny sezon piłkarze ze Szprotawy.

W  krótkim letnim okresie przygotowawczym Sprotavia do ligi przygotowywała się w niezmienionym składzie. W poprzednim sezonie zajęła wysokie, siódme miejsce. Czy nasza najlepsza drużyna powtórzy ten wynik? – Początek wiosennych rozgrywek mieliśmy trudny. Drużyna potrzebowała czasu, aby wszystko zaskoczyło. Końcówka była świetna. Liczymy, że teraz to wszystko zaskoczy szybciej. Na początek – trudny mecz w Nowej Soli. Tam już nie raz wygrywaliśmy, więc nie jedziemy jak na skazanie – mówi Dariusz Marciniak, prezes Sprotavii.

Ze szprotawskiej drużyny nikt nie ubył. W letniej przerwie wzmocnili ją juniorzy z drugiego zespołu. U nas nazwiska nie grają, o występie w meczu ligowym decyduje dyspozycja na treningu.

A jak ocena rywali trener nowosolan?  – Sprotavia jest faworytem na papierze, ma w swoim składzie wielu dobrych zawodników, w tym wychowanków Arki – mówi Andrzej Sawicki, trener Arki. To zespół, który nie traci zbyt wielu bramek, a jak stworzy sobie stuprocentową sytuację to zwykle trafia celnie. Mieliśmy okazję się już o tym przekonać. Nie chciałbym zdradzać naszej taktyki, bo to byłby prezent dla rywala – śmieje się. – Na pewno musimy ustawić się pod bramką i czekać na okazję, bo przy tak świetnej defensywie gospodarzy nie będzie łatwo. Sawicki podkreśla, że wyjściowa jedenastka jest już praktycznie skompletowana, tylko na jednej pozycji jeszcze może zajść zmiana.W meczu ze szprotawianami stać na zwycięstwo, na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Spokojnie się przygotowujemy, ale teraz trening nie już tak intensywny – podkreśla. – To właściwie tylko taki lekki rozruch, aby mięśnie się nie zastały. Potrzebny jest czas na regenerację, tym bardziej, że kalendarz piłkarski jest bezlitosny. Czeka nas mały maraton, w ciągu siedmiu dni rozegramy aż trzy mecze.

Przypuszczalny skład Sprotavii:  Korotyszewski – Czekurłan, Olejniczak, Gawron, M. Kononowicz, Sucharek, Nowodworski, Brzeźniak, Nowicki – Weryszko, Ekiert.

 stadion przy ul. Matejki 25, sobota, 12 sierpnia, godz. 17.00

Napisz komentarz »