REKLAMA
absolut

Ludzie, wydarzenia

Kocham Lubsko, jak dzieci kochają dom

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Ks. Piotr Żelazko (40 l.) z Lubska mieszka w Jerozolimie. W rozmowie z „Regionalną” opowiada o swoich pasjach, rodzinie i swoim ukochanym mieście.

Ksiądz Piotr urodził się i wychował w Lubsku. Tutaj chodził do szkoły podstawowej i tutaj rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym. Jego rodzice, Czesława i Józef, pracowali w Lubsku jako nauczyciele. Piotr jest ich jedynym dzieckiem.

„Regionalna”: Kiedy ksiądz postanowił, że zostanie duchownym?

Zdecydowałem się na wstąpienie do seminarium tuż przed maturą. Dla moich bliskich było to dość nieoczekiwane, wiec trudno się dziwić, że zareagowali zaskoczeniem i niezrozumieniem. Przekonali mnie, abym zaczekał z decyzją przynajmniej przez rok i jeszcze raz wszystko przemyślał. Zgodziłem się i rozpocząłem naukę filozofii w Zielonej Górze, jednak po roku nie zmieniłem zdania.

Skąd pomysł na wyjazd do Jerozolimy?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 728

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »