REKLAMA

Sport

Rusza liga! Wszyscy do Kunic!

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Unia Kunice podejmie Czarnych Żagań w derbach „Regionalnej”, na inaugurację kolejnego sezonu klasy okręgowej, w sobotę, 12 sierpnia.

W letniej przerwie drużyna z Kunic została mocno przemeblowana. Do Sparty Grabik odszedł wieloletni kapitan Unii, Adrian Stefański. Kolejnych trzech zawodników: Piotr Czarnota, Oleg Frankovych i Michał Krukowski wybrali grę w szeregach drugiej żarskiej drużyny, Promieniu Żary. Z kolei  Piotr Kuś i Hubert Goldewicz zdecydowali się na grę w Piaście Lubanice a Łukasz Mikulski wybrał Czarnych Żagań. W ich miejsce sternicy klubu ściągnęli nowych zawodników. Unię zasilili: Paweł Karbowski, Paweł Grędziński, Paweł Pastuszka (wszyscy powrót do treningów), Tomasz Woźniak (Błękitni Olbrachtów), Damian Bieszczad (Łużyczanka Lipinki Łużyckie), Tomasz Mencel (Promień II Żary) oraz Piotr Bejnar i Gerard Czabaj (obaj z drużyny juniorów). Kibice się martwią tak sporym ubytkami, a klub odejścia tłumaczy ograniczonym budżetem. Na stronie klubu pojawiła się informacja, że kasy starczy jedynie na bieżącą działalność klubu. Z miasta Unia otrzymała zaledwie 65 tysięcy złotych dofinansowania. Promień, który gra w tej samej lidze i ma tyle samo drużyn dostał dotację  w wysokości 155 tysięcy złotych.  – W Promieniu płacą zawodnikom z dotacji, my nie możemy sobie pozwolić na taki luksus. Dobrze, że pozyskaliśmy kilku sponsorów – mówi jeden z działaczy z Kunic.

Dobra informacja to ta, że w Unii zostają dwaj najlepsi jej snajperzy z poprzedniego sezonu – Marek Sitarek (12 goli) i Denis Matuszewski (11).  W ostatnim sparingu Unia przegrała z Łużyczanką Lipinki Łużyckie 3:4 (bramki: Jacek Rybak, Krystian Goc, Szymon Patyna).

 

Na dwóch biegunach

Czarni na papierze wydają się o wiele mocniejsi. W ich szeregach pojawił się najlepszy snajper żagańskiej klasy B, Marcin Jankowski. Oprócz Mikulskiego, rywalizację na środku boiska zwiększy również Adrian Jagodziński (wcześniej KP Tomaszowo). Odszedł jedynie Dawid Iwaniak.  – Mamy mocniejszy skład, niż w poprzednim sezonie. Chcemy powalczyć o awans do IV ligi. Rywalizacja będzie na każdej pozycji, ale na ligę nie wszyscy zdążyli wyleczyć kontuzje i urazy – mówi grający trener Czarnych, Sebastian Horodyski.  – W Kunicach ostatnio wygrywaliśmy dwukrotnie, ostatnio 3:1, więc o takim wyniku marzę w sobotę, 12 sierpnia.

Unia zagra już z jednym najlepszych swoich snajperów. 20-letni Denis Matuszewski wraca do składu, po kontuzji. – Mamy bardzo młody, bardzo niedoświadczony skład. Walczymy o utrzymanie, chcemy zrobić kilka niespodzianek, mam nadzieję, że pierwsza będzie już w sobotę, w meczu z Czarnymi – mówi Rafał Ciesielski, bramkarz i prezes Unii w jednej osobie.

 

Przypuszczalne składy:

Unia: Ciesielski – S. Goc, Jurczak, Mencel – Kufel, Grędziński, Sałandziak, Matuszewski – Sitarek, Patyna (Rybak)

Czarni: Bieleszczuk – Tymiński, Horodyski, Martyniak – J. Szkarapat, Mikulski, D. Szkarapat, Chruścicki, Bogiel, Skiba – Łojko, Jankowski

Stadion Unii, ul. Wojska Polskiego, sobota, 12 sierpnia, godz. 17.00.

 

 

 

 

 

 

.

Napisz komentarz »