REKLAMA

Sport

Bokser o wielkim sercu

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy karatecy dołożyli swoją małą cegiełkę do akcji „Walka Życia” zorganizowanej dla walczącego o powrót do sprawności Rafała Garbaciaka.

Rafał w październiku ubiegłego roku przeszedł rozległy udar mózgu. Został sparaliżowany, stracił mowę. Teraz walczy o powrót do normalnego życia.

– Rehabilitacja jest kosztowna, dlatego postanowiłem wesprzeć kumpla – mówi Jakub Kacprzak, bokser, który specjalnie dla kolegi zorganizował akcję pod nazwą „Walka Życia”.

Kuba ma w planie przejechać rowerem dookoła Polski, w sumie – ponad 2,3 tys. kilometrów. Codziennie zatrzymuje się w wyznaczonej miejscowości, w której toczy walkę bokserską. W sumie 60 dni na rowerze, 60 maratonów rowerowych, 60 walk bokserskich.

Akcję promuje na facebooku i wśród znajomych. Dochód z niej pójdzie na rehabilitację Rafała. W niedzielę, 6 sierpnia bokser na rowerze przyjechał do Żagania.

– Założyliśmy sobie, że podczas dwumiesięcznej akcji „Walka życia ” uda się zebrać ok. 50 tys. zł. Obecnie, na półmetku akcji mamy 7 tys. zł, co już starczy na półtora miesiąca rehabilitacji. Od października Rafał zrobił ogromne postępy, zaczął samodzielnie się poruszać, trwa walka o każde jego słowo  – mówi J. Kacprzak. –  Akcję „rower + walka”  rozpocząłem w Gdańsku, 26 czerwca. Za sobą mam już ponad 1,4 tys. kilometrów. Do pokonania zostało jeszcze ponad tysiąc kilometrów.

W Żaganiu maratończyka – boksera przywitali pod pałacem karatecy z sekcji Oyama Karate & Thai Kick Boxing WKS Sobieski Żagań i Szkoły Walki i Tańca „Ronin” ze swoim trenerem, Arturem Niezgodą. W pałacowym parku walkę stoczył z nim Łukasz Kozyra, obiecujący karateka z Świętoszowa.

– Sporty walki uprawiam od dwóch lat, pod czujnym okiem Artura Niezgody. Sensei zadzwonił do mnie i zapytał, czy nie powalczę z Jakubem, w ramach fajnej, charytatywnej akcji. Dla mnie to zaszczyt – mówi Ł. Kozyra, mistrz Polski  w kick – light i contact – fighting, który obecnie szykuje się do mistrzostw świata, we Florencji.

Każdy kto chce pomóc Rafałowi, może wejść na stronę www.pomagamy.im/walkazycia

Napisz komentarz »