REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Aktualności, Wasze sprawy

Wójt ma za nic nasze zdrowie!

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żalą się mieszkańcy Jelenina (gm. Żagań). Obok ich domów stanie maszt telefonii komórkowej. Już trzeci we wsi!

Mieszkańcy podżagańskiej wsi pożalili się „Regionalnej”, że wójt Tomasz Niesłuchowski, mimo ich protestu z ponad 150 podpisami, wydał pozytywną decyzję o budowie masztu dla sieci Play.

– Wieża stanie 200 metrów od naszych domów! – denerwuje się Kazimierz Tworek. – Już dwie mamy we ws, nie chcemy trzeciej! Sami korzystamy z telefonów i internetu, ale niech takie budowle powstają dalej od domów. Inwestor tnie koszty, bo ma blisko do prądu.

 

Boją się

– Boimy się – dodaje Helena Słomka. – Uważamy, że trzy wieże zagrażają naszemu zdrowiu.

 – Dlaczego ani sołtys, ani wójt nie powiadomili nas wcześniej o tej inwestycji? – pyta Katarzyna Strecker. –  Dlaczego nie było konsultacji społecznych, zebrania w tej sprawie? Ja się wybudowałam na działce, która sąsiaduje z tą, na której stanie maszt. Boję się o zdrowie mojej rodziny, bo przecież wiele się czyta na temat szkodliwego promieniowania takich instalacji.

Mieszkańcy podkreślają, że mają działki rolne w okolicy miejsca, gdzie stanie maszt. 

– W przyszłości kilku z nas chciało je przekształcić na budowlane. Jak stanie tam wieża, stracą mocno na wartości – kwituje Jerzy Nowak. – Szkoda, że wójt za nic ma nasze zdrowie i nasz protest.

 

Odwołali się

Wójt tłumaczy, że nie miał wyboru.

 – Nie było przeciwwskazań, aby wydać inną decyzja niż pozytywna. Maszt telefonii ma służyć społeczeństwu, mieszkańcy będą mieli lepszy zasięg. Stanie w bezpiecznej odległości, blisko transformatora, na czym zależało inwestorowi – mówi T. Niesłuchowski.

Wójt dodaje, że konsultacji nie musiał przeprowadzać, a informacja o inwestycji ukazała się na stronie internetowej i tablicach ogłoszeniowych we wsi. 

Mieszkańcy nie składają broni. Na decyzję wójta poskarżyli się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zielonej Górze.

Napisz komentarz »