REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Poważna sprawa, poważne śledztwo

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Prokurator osobiście, bez zlecania tego policji, zajmie się sprawą żarskich funkcjonariuszy, na których wpłynęło zawiadomienie, że próbowali wymuszać pieniądze. Wspomagać go będzie Biuro Spraw Wewnętrznych.

Śledztwo w sprawie żarskich policjantów wszczęła (1.08.) Prokuratura Rejonowa we Wschowie.

– Tego rodzaju postępowania wszczynamy w przypadku poważniejszych spraw. A do takich należy przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy – informuje Bartosz Jabłoński, zastępca prokuratora rejonowego we Wschowie.

Dlatego wszelkie czynności, np. przesłuchania świadków, prowadzi osobiście prokurator, a nie zleca ich policji.

– Dodatkowo w przypadku tego postępowania będziemy współpracować z Biurem Spraw Wewnętrznych, które działa w strukturze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim – wyjaśnia prokurator.

Przypomnijmy. Dwaj policjami z Żar (43 l. i 35 l.) mieli potraktować gazem pana Kamila, mieszkańca żarskiego Zatorza, który jednemu z policjantów nie zapłacił zasądzonej przez sąd nawiązki. Mieli go potraktować gazem, bić po twarzy, wozić radiowozem po mieście, wymuszać pieniądze. Mężczyzna zawiadomił prokuraturę.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 141

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »