REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Wasze sprawy

Gdzie jest moja rzeźba?

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Sprawa kradzieży cennej rzeźby na długo ugrzęzła w martwym punkcie. Nawet, gdy pojawiły się nowe wątki.

Rzeźbę autorstwa Marka Skoczeń skradziono w październiku 2016, z jego ogrodu w Mirostowicach Dolnych.

– To była ceramiczna rzeźba. Sam ją wyrzeźbiłem w glinie i wypaliłem – mówi Marek Skoczeń .- Ma dla mnie ogromną wartość sentymentalną. – dodaje.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Policja umorzyła sprawę, ale ja się nie poddawałem. Wielu moich przyjaciół miało zdjęcia rzeźby i też się za nią rozglądało- opowiada M. Skoczeń

Starania pana Marka i jego znajomych przyniosły efekt. W czerwcu br. zadzwonił do niego znajomy, który znalazł jego rzeźbę w jednej z miejscowości pod Iłową.

– Zrobił mi na dowód zdjęcie. Poszedłem z tym na żarską komendę (5.07). Policjanci mieli sprawdzić wskazany przeze mnie adres – mówi mężczyzna.- Po 3 tygodniach (27.07) poszedłem na komendę, by dowiedzieć się co z moją rzeźbą. Policjant powiedział mi wtedy, że owszem sprawdzili trop. Ale to nie ta rzeźba. To niemożliwe!- irytuje się Pan Marek.

Pojechali i sprawdzili

– Na początku lipca, poszkodowany mężczyzna zgłosił się do nas podając nowe informacje w sprawie kradzieży jego rzeźby. – mówi Aneta Berestecka, rzecznika żarskiej policji- Policjanci przekazali informacje policjantom z komendy w Żaganiu ponieważ to ich rewir działania. Z informacji jakie nam przekazano w odpowiedzi, wynikało, że policjanci nie zastali tam skradzionej rzeźby. Jeżeli ktokolwiek wie coś na temat skradzionej rzeźby, powinien skontaktować się policją – dodaje rzeczniczka.

komentarz »
  1. zwykły realista 11 sierpnia 2017 12:28 - Odpowiedź

    No błyskawicznie działa ta nasza policja. Bond wysiada.

Napisz komentarz »