REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Szturm na basen

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Blisko 3 tys. osób skorzystało jednego dnia z basenu przy ul. Źródlanej w Żarach. Rekord padł w niedzielę (30.07).

Dzień później, w poniedziałek (31.07) na żarskim basenie było 1 tys. 335 osób, we wtorek (01.08) – 1 tys. 956 osób, a w środę (02.08) 853 osoby – podaje Andrzej Markulak, dyrektor MOSRiW w Żarach.

Walka o miejsce

W niedzielę (30.07) oblężenie basenu trwało od rana. Zarządca basenu Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Wypoczynku nie sprawdził chyba pogody, bo od rana czynna była tylko jedna kasa. Ludzie napływali jak tsunami. Nie zniechęcało to, że stanie pół godziny w kolejce po bilet. Już po chwili od otwarcia basenu wszystkie z 300 leżaków były zajęte. Na darmo szukanie miejsca pod parasolami. Zostawała patelnia, bo na basenie cienia jest jak na lekarstwo.  Robiło się coraz ciaśniej i ciaśniej. Na zjeżdżalniach pojawiły się długie kolejki. Zabiegani ratownicy nie nadążali upominać łamiących przepisy.

Duży teren, mały basen

Lustro wody na żarskim basenie ma ok 800 m2. To zaledwie 5 proc. całego terenu, na którym znajduje się basen. Gdyby wszyscy weszli jednorazowo do wody, to dla każdego przypadałoby po kwadracie o boku 28 centymetrów. Jak ktoś ma niewielką stopę, to się zmieści.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 350

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »