REKLAMA
baner-jas

Ludzie, wydarzenia

Nowy proboszcz u Św. Józefa

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Od 1 sierpnia nowym proboszczem parafii Św. Józefa Oblubieńca jest ksiądz Janusz Mikołajewicz. Zastąpił księdza Stanisława Pojnara, który kierował parafią przez 25 lat.

Nowy proboszcz u Św. Józefa

Podczas (01.08) mszy świętej ustępujący dotychczasowy proboszcz przekazał symboliczne klucze do świątyni, życząc nowemu gospodarzowi kościoła doczekania jubileuszu 50-lecia żarskiej parafii. Razem z Stanisławem Pojnarem odchodzi po 25 latach gospodyni z plebanii, pani Maria.

Nowy proboszcz został decyzją biskupa lubuskiego Tadeusza Lityńskiego przeniesiony z parafii Pięciu Męczenników Międzyrzeckich z Gorzowa Wlkp. Zapytany o skojarzenia z Żarami, odpowiedział: – Żary kojarzą mi się z liceum, które tutaj ukończyłem – mówi ksiądz Janusz Mikołajewicz. – A tak w ogóle to pochodzę z Mirostowic Dolnych, dlatego znam to miejsce.

Parafia funkcjonuje od 23 sierpnia.1992 r., najpierw jako wikariat, który został wydzielony z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Wniebowzięcia NMP, a następnie już od 1995 r. jako parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Liczy 7 tys. 900 parafian.

Napisz komentarz »