REKLAMA
baner-jas

Ludzie, wydarzenia

Nowy proboszcz u Św. Józefa

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Od 1 sierpnia nowym proboszczem parafii Św. Józefa Oblubieńca jest ksiądz Janusz Mikołajewicz. Zastąpił księdza Stanisława Pojnara, który kierował parafią przez 25 lat.

Podczas (01.08) mszy świętej ustępujący dotychczasowy proboszcz przekazał symboliczne klucze do świątyni, życząc nowemu gospodarzowi kościoła doczekania jubileuszu 50-lecia żarskiej parafii. Razem z Stanisławem Pojnarem odchodzi po 25 latach gospodyni z plebanii, pani Maria.

Nowy proboszcz został decyzją biskupa lubuskiego Tadeusza Lityńskiego przeniesiony z parafii Pięciu Męczenników Międzyrzeckich z Gorzowa Wlkp. Zapytany o skojarzenia z Żarami, odpowiedział: – Żary kojarzą mi się z liceum, które tutaj ukończyłem – mówi ksiądz Janusz Mikołajewicz. – A tak w ogóle to pochodzę z Mirostowic Dolnych, dlatego znam to miejsce.

Parafia funkcjonuje od 23 sierpnia.1992 r., najpierw jako wikariat, który został wydzielony z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Wniebowzięcia NMP, a następnie już od 1995 r. jako parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Liczy 7 tys. 900 parafian.

Napisz komentarz »