REKLAMA
baner-jas

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Ekologiczna bomba

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Do skażenia gruntu niebezpiecznymi substancjami doszło na terenie podszprotawskich Wiechlic.

Bez zabezpieczenia i ochrony znaleziono beczki z wyciekającą substancją, która utleniała się, zamieniając w gryzący i duszący opar.

O tym, że na terenie jednego z zakładów składowane są  niebezpieczne odpady chemiczne  w nieodpowiedni sposób, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska zawiadomili mieszkańcy Szprotawy. Należy on do warszawskiej firmy Formid.

– Teren był otwarty. Zauważyliśmy wyciek różnych substancji chemicznych z oznakowanych i nieoznakowanych pojemników do gruntu – mówi Maciej Boryna z Towarzystwa Bory Dolnośląskie i zarazem członek zarządu powiatu, który wydawał warszawskiej firmie pozwolenie na składowanie odpadów.  – Były tam też nieznane substancje w otwartych kadziach a także otwarte pojemniki z chemikaliami – na nieprzykrytym placu. Niektóre z pojemników posiadały zamalowane farbą etykiety.  Widać, że  składowane substancje były tam mieszane i przetwarzane.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 213

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »