REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Nie płacisz czynszu? Trafisz do noclegowni

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Co dziesiąty lokator mieszkań komunalnych w Żarach ma problem z czynszem. Nie płaci wcale albo robi to z opóźnieniem. Tylko za pół roku długi z tego tytułu przekroczyły pół miliona złotych. Ci, którzy nie płacą, muszą liczyć się z eksmisją.

Ponad pół miliona (538 tys. zł) zaległości za pierwsze półrocze mają najemcy mieszkań komunalnych i socjalnych w Żarach. W tym samym czasie tyle samo udało się z dłużników ściągnąć (483 tys. zł). Co dziesiąty lokator ma problem z regularnym opłacaniem czynszu. Zadłużenie rekordzistów sięga nawet 60 tys zł.

– Tendencja i tak jest lepsza niż w poprzednich latach. Regularnie należności z tego tytułu reguluje 86 – 87 proc. najemców. Średnio zadłużenie tych, którzy nie płacą, wynosi 6 miesięcy – tłumaczy Krzysztof Tuga, prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który zarządza miejskimi mieszkaniami.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 266

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »