REKLAMA

Sport

Debiutant z Jasienia

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

20-letni Gracjan Komarnicki z Jasienia zadebiutował w pierwszoligowym Ruchu Chorzów. Wychowanek Stali zagrał w wyjściowym składzie w spotkaniu ze Stalą Mielec.

Jego zespół na inaugurację pierwszej ligi przegrał 0:1, ale Gracjan był chwalony za udany debiut. Komarnicki wyszedł w wyjściowym składzie, rozegrał pełne 90 minut i nie popełnił żadnego, poważniejszego błędu.

Piłkę Gracjan zaczął kopać w wieku 10 lat w Stali. Jego pierwszym trenerem był Tomasz Korolik. – Syn regularne treningi rozpoczął dość późno, bo w Jasieniu nie było najmłodszych grup młodzieżowych, ale szybko pokazał, że ma talent – opowiada Zbigniew Komarnicki. W 2011/12 Gracjan wraz z drużyną trampkarzy wywalczył mistrzostwo żarskiego podokręgu, a sezon później powtórzył ten sukces z juniorami. Komarnicki został wypożyczony do UKP Zielona Góra, gdzie grał m.in. w Centralnej Lidze Juniorów. – Zadebiutował również w III lidze. To był mecz z Formacją Port 2000 Mostki, gdzie trener, ze względu na kartki, musiał postawić na Gracjana. Syn zagrał pełne 90 minut i wszyscy byli pod wrażeniem jego piłkarskiej dojrzałości – opowiada Z. Komarnicki. Później trafił do Ruchu, gdzie grał w Centralnej Lidze Juniorów i trzecioligowych rezerwach. Teraz zadebiutował w seniorskiej piłce i to na poziomie pierwszoligowym.

Napisz komentarz »