REKLAMA

Sport

Żary rządzą na plaży!

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Adam Lorenc z Żar mistrzem Polski juniorów w siatkówce plażowej!

W finale mistrzostw, rozgrywanych w Sulejówku (24-25 lipca) Adam wystąpił w parze z klubowym kolegą, Mateuszem Podborączyńskim. Nie musieli się długo zgrywać, bo doskonale znają się z gry w ZAKSIE Kędzierzyn Koźle.

  – Droga do finału mistrzostw juniorów  była długa. W półfinale zagraliśmy sześć meczów z najmocniejszymi ekipami z całej Polski, wyłonionymi w eliminacjach wojewódzkich – opowiada Adam. -Tak się stało, że w finale mistrzostw kraju, rozegranym kilka dni temu, rywalami byli nasi klubowi koledzy, Marcin Krawiecki  i Adam Rajski. Można powiedzieć, że to był wspaniały dzień dla zawodników ZAKSY, którzy zdominowali te mistrzostwa. Dla mnie i Marcina był to debiut, do którego przygotowywali nas  właśnie nasi rywale, Marcin i Adam. Gdy okazało się, że obie ekipy ZAKSY spotkają się w wielkim finale, umówiliśmy się przed nim, że ta para, która zdobędzie pierwsze miejsce, wymieni się medalami z przegranymi.

Para Adam – Mateusz pokonała klubowych kolegów 2:0. Stając na podium, dotrzymała słowa, wymieniając się medalami z kolegami z Kędzierzyna.

– Można powiedzieć, że zostaliśmy mistrzami wyszkolonymi przez mistrzów. To bez wątpienia będą moje najlepsze wakacje w życiu. Trochę poświęciliśmy je na przygotowania do mistrzostw , ale jak się opłaciło! – kwituje żaranin.

Przypomnijmy, że Lorenc (gra na pozycji atakującego, 196 cm), znany żagańskim kibicom w występach drużyny juniorów Sobieskiego, rok temu zmienił barwy drugoligowego SMS Świnoujście na mistrza Polski. I zostanie w drużynie juniorów z Kędzierzyna na kolejny sezon.

 – W minionym sezonie zajęliśmy czwarte miejsce. Był pewien niedosyt, ale myślę, że w kolejnym będzie jeszcze lepiej – mówi Adam –  najlepszy atakujący mistrzostw Polski juniorów. 

Napisz komentarz »