REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Przeciw wieży

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Norbert Królik

Mieszkańcy Bieniowa nie chcą, żeby w ich wiosce stanęła wieża telekomunikacyjna. Leszek Mrożek, wójt gminy Żary obiecuje im, że wyda decyzję negatywną.

W Bieniowie (28.07) wójt gminy Żary Leszek Mrożek rozmawiał z mieszkańcami o budowie w ich wsi wieży telekomunikacyjnej. Mieszkańcy tego nie chcą. Wójt zapewnił ich, że stanie po ich stronie. – Wydam decyzję negatywną, ale jak inwestor się od niej odwoła to nie mogę was zapewnić, że SKO jej nie zmieni. – usprawiedliwiał się L. Mrożek. Mieszkańcy dopytywali co mogą zrobić, żeby sprzeciwić się inwestycji. – Potrzebuję dowodów, że wy nie zgadzacie się na tę inwestycję – mówił wójt. Mieszkańcy zebrali blisko 200 głosów sprzeciwu.

Nie dla Play

Wieżę telekomunikacyjną chce wybudować sieć Play. Miałaby powstać w okolicy „nowego cmentarza”, gdzie jest już nadajnik sieci Orange. – Czekamy na uzgodnienia m.in. konserwatora zabytków. Nawet jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń to wójt i tak wyda negatywną decyzję powołując się na sprzeciw mieszkańców – tłumaczy Edyta Ciecierska z Urzędu Gminy. Decyzje ma być wydana we wrześniu.

Napisz komentarz »