REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Łezka zakręciła się w oku

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Po 44 latach pracy w szprotawskiej spółdzielni spożywców „Społem”, na emeryturę odeszła jej prezes, Anna Kuźmicka.

W spółdzielni Kuźmicka zaczęła pracę w 1973 roku, w dziale zaopatrzenia. Potem była kierownikiem działu handlu, wiceprezesem  spółdzielni a od 1998 roku – jej prezesem.

 – Odchodzę na emeryturę z satysfakcją, że zostawiam spółdzielnię w dobrej kondycji. Dziś  „Społem” ma w Szprotawie 13 sklepów spożywczych, własną piekarnię i masarnię – mówi pani prezes, dla której poniedziałek, 31 lipca, był ostatnim dniem pracy. – Najtrudniejsze dla spółdzielni były lata 90., tuż po transformacji ustrojowej.  Przestaliśmy podlegać państwu, musieliśmy sobie radzić z prywatną konkurencją, jaka pojawiła się na rynku.-mówi Kuźmicka.

Udało się uniknąć najgorszego scenariusza. – Przetrwaliśmy, choć 270-osobowa załoga musiała zostać zredukowana do 91 osób. Na szczęście bez zwolnień grupowych. Zamknięte zostały nasze sklepy przemysłowe, została spożywka. Na rynku bronimy się swojskimi wyrobami wędlin oraz pieczywem na naturalnym zakwasie. Istniejemy, dzięki zaufaniu szprotawian. To dzięki nim, od wielu lat jesteśmy na plusie, jeśli chodzi o przychody. Nie musimy już nikogo zwalniać.- przyznaje A.Kuźmicka.

 

Zostawiają „Społem” w dobrych rękach

A. Kuźmicka nie ukrywa, że po 44 latach „zakręciła się jej łezka w oku”. W poniedziałek, 31 lipca pożegnała ją załoga „Społem”, władze miasta i sieciowy partner. 

 – Prawa emerytalne nabyłam już cztery lata temu, mimo to postanowiłam kierować spółdzielnią. Kiedyś w końcu trzeba powiedzieć sobie „dość” – mówi z uśmiechem – mówi „Regionalnej” A. Kuźmicka. – Teraz będzie więcej czasu dla rodziny, książkę czy podróże.

Wraz z panią prezes, na emeryturę odeszła jej zastępczyni, Janina Biernacka, z 35-letnim stażem w szprotawskiej spółdzielni. Ich miejsce zajęły: Ewa Pielecka (dotychczas – kierownik działu handlowego) oraz Elżbieta Frąc (kierownik działu ekonomicznego).  – Spółdzielnię zostawiamy w dobrych rękach, obie panie są doświadczone i mają wiedzę i ogromne predyspozycję, aby dobrze nią pokierować  – mówi ustępująca pani prezes.

Napisz komentarz »